Resultat Gullviverallyt 2015

SRS    S-NR BÅTTYP          BÅTNAMN        RORSMAN           KLUBB PLAC

1.109  8846 Scampi Jubilee  Plast-Pyret    Per Hansson       GÖSS    1
1.088   205 NF              Kölbåten       Ola Barthelson    FKI     2
1.101   138 NF              Borta med v    Nils Virving      SSK     3
1.122   448 Albin Nova      Cappucino      Martin Olsson     TÄBK    4
1.118    18 Omega 34        Blondie        Lars Dahlberg     TÄBK    5
1.065  9603 Miniton one off WTF            Uffe Strömberg    SSK     6
1.081   643 Scampi          Squid          Totte Pikanen     SBK     7
1.211    46 Passad GT       Jenny          Peter Skoglund    SSK     8
1.080 10535 Miniton         Skalet         Jonas Pettersson  VSS     9
1.098     1 Cumulus         Nollett        Lars Andersson    SSB    10
1.206    63 S30 special     Sus            Valter Saaristu   GÖSS   11
1.273 10562 Farr 31         Kim Di         Anna Dolk         DBK    12
1.191    19 Smaragd         HuxFlux        Berndt Lindberg   GBKL   13
1.127   231 H 35            Yoshi          Pär  Lindforss    KSSS   14
1.299    88 First 36.7 speciTeam Pro4u     Patrik Forsgren   KSSS   15
1.057   422 RJ 85           Vildanden      Richard Pahlm     SRSS   16
1.057    30 RJ 85           Emma           Johan Fredriksson SRSS   17
1.012  2132 IF              Nerthus        Ulrika By         SSG    18
1.049   303 RJ 85           Cinderella III Rolf Andersson    VhSS   19
1.250   738 First 34.7      Salvo          Jimmy Hellberg    JBSS   20
1.087  1416 Ballad          Rödluvan       Sören Holmqvist   VhSS   21
1.325   142 X_35            Vitklucka      Per Tengå         MKS    22
1.410     4 Dragonfly 28 SpoGill           Gustaf Winqvist   LSS    23
1.222   465 X-99            Punkten        Fredrik Södergren BLBK   24
1.082  9388 Birdie 32       Dionysos       Gunnar Tidner     VhSS   25
1.179    23 Hansson 31      Ushuaïa        Anders Wennberg   LSS    26
1.240   158 Omega 42        Megan          Fredrik Lindström SBK    27
1.322 77091 Salona 37       Satisfaction   Mikael Karlsson   TRBS   28
1.113   295 NF              Avonlea        Fredrik Röjås     LSS    29
1.110   213 Rival 22        Clara          Frederick LindgrenSSK    30
1.126    87 Hallberg_Rassy 3Vågspel        Ingrid Larsson    VhSS   31
1.249    25 First 30        PeakaBoo       Rikard Isby       GBKL   32
0.941   236 Koster          Matilda        Tove Froste Myrin HKKK   33
1.236   522 X-99            Luffa          Philip Karlberg   FÄBK   34
1.131    38 Comet 26S       Viva La Vida   Martin FredrikssonTYBK   35
1.252    28 Dehler 34 DD    Tjajka         Eric Frykfeldt    ASSS   36
1.210     7 Ridas 31        Karma          Mats Larsson      KSSS   37
1.193   155 Smaragd         Je-manja       Olle Pettersson   RYC    38
1.227    25 Omega 36        Maja-Lisa      Lisa Svanberg     KSSS   39
1.121  6430 Albin Nova      Larus          David Israelsson  BKF    40
1.182    17 Smaragd         Mah-Jong       Johan Skog        OXBF   41
1.024  4776 Shipman 28      Pierina        Robert Tryzell    MOBK   42
1.151  8852 1/2-ton         Akka           Perry Jönsson     SSS    43
1.115     1 SK 55           Miranda        Henrik Widstrand  SSK    44
1.236   146 X-99            Relax          Kenneth Höglund   VSS    45
1.193    60 Wasa 30         twiggy         Jonas Robin       SSB    46
1.223     9 Dynamic 3000    Cloud Nine     Johan Söderström  KSSS   47
1.293    15 Arcona 370      Ocean          Lars Essén        EKBK   48
1.284 19363 X_362 Sport     Idefix         Johan Drakenberg  RYC    49
1.055  5405 Trapper 400     Wind Trapper   Fred Åkerman      SSB    50
1.111   102 Compis 97       Anegada        Calle Froste      JBS    51
1.244   559 X-99            RuffhäXan      Karl Brenklert    MÄBK   52
1.173  6833 Mani 34         Filippa        Niki Warner       VhSS   53
1.175    40 Linjett 33      Alapocas       Johan Nordström   TRBS   54
1.182    52 Finngulf 36     Action         Kåre Larsson      VhSS   55
1.139    97 Scanmar 33      Monami         Håkan Almqvist    VhSS   56
1.370    11 Gepard XL       Acinonyx       Gabriel von Euler LSS    57
1.059  3096 Maxi 77         Silanah        Tomas Brandvold   VhSS   58
1.285     1 Dehler 39 JV    Talisker       Anita Tidner      VhSS   59
1.313  1652 Dehler 39       Kottika        Lars Stendius     VhSS   60
1.347    10 SK 95           LaMorena       Nils Forsfält     MÄBK   61
1.460   189 Corsair 28 R    Corisco        Örjan Frid        LSS    62
1.480    21 dragonfly 25    Alexandra      David Andersson   VhSS   63
1.222   203 Omega 36        Oceanna        kjell Pettersson  TISS   64
1.210   116 Arcona 355      BettyBoop      Christer Hallgren LSS    65
1.129   109 Smaragd         Malla          Markus Månsson    VhSS   66
1.245    45 Seascape 27     Awilda         Erik Heneby       KSSS   67
1.043    80 Finn_Sunwind ExpSirpa          Anna Liljeberg    VhSS   68
1.242    41 Dehler 32       Trixie         Bertil Orrvik     MBK    69
1.049    57 Maxi 77         Any Day        Fredrik Arnryd    FÄBK   70
1.133  3377 Sveakryssare    Pigge Lunk     Uwe Scheu         SSK    71
1.460   262 Corsair 28 EC   Vitesse        Mats Frid         LSS    72
1.209   185 Scanner 391     Aniara         Johan Wahlgren    GÅBK   73
1.301    27 Grand Soleil 43 Grand Slam     Stefan Sjöström   VhSS   74
1.440    11 Dragonfly 32    Grace O'Malley Thomas Larsson    TÄBK   75
1.045   157 Maxi 77         Ninja Rindö    Viktor Billqvist  BLBK   76
1.368    82 X-43            Esox           Johan Tuvstedt    KSSS   77
1.190   288 A22             Paloma         Torkel Sintorn    SSK    78
1.186  6170 X_102           Tucana         Kristina Tidner   VhSS   79
1.252 11150 Dehler 34 DD    Castafiore     Lars Vrennhage    VhSS   80
1.025   325 RJ 85           Valborg        Fredrik Larsson   VhSS   81
1.190    75 S 30            Aniara         Johan Bjerkner    GÖSS   82
1.273  7884 First 40.7 grundFodiator       Bernd Ocklin      QSS    83
1.154   136 Linjett 33      Joylin         Lars Nordberg     SKBS   84
1.264    98 X-37            Selma          Mikael Holmström  TÄBK   85
1.255    12 Swedestar 370   Fantasy        Filip Wistrand    VhSS   86
1.293    29 Elan 380        Modesty        Michael Dalestig  KSSS   87
1.211  1177 SO 40,3         BundyStar      Henric Bundy      NHSS   88
1.011  1340 Maxi 77         Cheetah        Pernilla Uhlin    QSS    89
1.270    12 Wasa 55         Blå            Sofie Hedin       LSS    90
1.056     3 M 25            NEA            Robert Dybeck     SBK
1.490   144 Dragonfly 920   Lieb-Elle      Rolf Karlsson     TÄBK
1.108    12 Najad 331       La Douce       Peter Lyth        ÅBS
1.174    14 Omega 10 metre  Amalia         Johan Granath     GSYS
1.275   530 J/105           CAG Group      Stefan Aaröe      VhSS
1.273    30 Arcona 340      Imbruglia      Staffan Larsson   VhSS
1.198    59 Linjett 33      Serenity       Jan Komorowski    NOSS
1.030   274 HR 26           Santa Maria    Christoph Vejde   TYBK
1.258   108 X_34            Excalibur      Anders Kvist      RYC
1.363   189 Hanse 470e      Schenströmska  Marcus DennerstedtWSS
1.320   189 Elan 40         Lykkeli        Janåke Tyllman    TÄBK
0.988  2813 IF              Terrific       Carl Reuterskiöld VhSS

Resultat VhSS Kräftköret

Resultat med omräknade tider.
1 Magnus Hymnelius, Amorina, 4.17.03
2 Bengt Erlandsson, Akela, 4.27.40
3 Peter Ekström, Happy Days, 4 29.02
4 KÃ¥re Larsson, Action, 4.31.28
5 Sören Holmqvist, Rödluvan, 4.37.12

Resultat Gullviverallyt 2014 klass kölbåt

SRS    S-NR BÅTTYP          BÅTNAMN        RORSMAN           KLUBB  PL
1.211    46 Passad GT       Jenny          Peter Skoglund    SSK     1
1.117   448 Albin Nova      Cappucino      Martin Olsson     TÄBK    2
1.118    57 Albin Nova      My Misty       Mårten Blixt      EKBK    3
1.109  8846 Scampi Jubilee  Plast-Pyret    Per Hansson       GÖSS    4
1.061     3 M 25            NEA            Robert Dybeck     SBK     5
1.097   501 Scampi          Boj-Boj        Peter Forslund    RYC     6
1.103   205 NF              Kölbåten       Ola Barthelson    FKI     7
1.273    30 Arcona 340      Imbruglia      Staffan Larsson   VhSS    8
1.097   301 Scampi          Ulrika         Håkan Forslund    RYC     9
1.228   128 X-99            My-X           Patrik Björklund  LSS    10
1.295 10562 Farr 31         Kim Di         Anna Dolk         DBK    11
1.238   146 X-99            Team HoEX      Kenneth Höglund   VSS    12
1.169    15 Passad spec     Galatea        Peter Lindström   SSK    13
1.25    522 X-99            Luffa          Philip Karlberg   FÄBK   14
1.017  2132 IF              Nerthus        Ulrika By         SSG    15
1.097   628 Scampi          Calypso        Niklas Hudin      TÄBK   16
1.196    19 Smaragd         HuxFlux        Berndt Lindberg   GBKL   17
1.179    23 Hansson 31      Ushuaïa        Anders Wennberg   LSS    18
1.227    25 Omega 36        Maja-Lisa      Per och Lisa SvanbKSSS   19
1.367    82 X-43            Esox           Johan Tuvstedt    KSSS   20
1.248    25 First 30 JK     PeakaBoo       Rikard Isby       GBKL   21
1.081   643 Scampi          Squid          Totte Pikanen     SBK    22
1.284 19363 X-362 Sport     Idefix         Johan Drakenberg  RYC    23
1.049   303 RJ 85           Cinderella III Rolf Andersson    VhSS   24
1.188   155 Smaragd         Je-manja       Olle Pettersson   RYC    25
1.103     1 Cumulus         Nollett        Lars Andersson    SSB    26
1.078 10535 Miniton         Skalet         Jonas Pettersson  VSS    27
1.186   103 X-102           Klara          Elisabeth SjökvistVGSS   28
1.182  1115 First 31.7 HR   No name        Mats Jadesköld    ASSS   29
1.057    30 RJ 85           Emma           Johan Fredriksson SRSS   30
1.21      7 Ridas 31        Karma          Mats Larsson      KSSS   31
1.197   288 A22             Paloma         Torkel Sintorn    SSK    32
1.184   356 A22             Cirdan         Bengt Pettersson  KVBS   33
1.173  6833 Mani 34         Filippa        Niki Warner       VhSS   34
1.059  3096 Maxi 77         Silanah        Tomas Brandvold   VhSS   35
1.252    28 Dehler 34 DD    Tjajka         Eric Frykfeldt    ASSS   36
1.132  9902 Wasa 31         Vittring       Bertil Hagqvist   RYC    37
1.294   142 X-35            Vitklucka      Per Tengå         MKS    38
1.21     73 X-99            Eldfågeln      Marcus Nordgren   BLBK   39
1.188    17 Smaragd         Mah-Jong       Bruno Skog        GHBK   40
1.115     1 SK 55           Miranda        Henrik Widstrand  SSK    41
1.25    559 X-99            RuffhäXan      Karl Brenklert    MÄBK   42
1.243    55 Carrera HelmsmanAkela          Bengt Erlandsson  VhSS   43
1.207   465 X-99            Punkten        Fredrik Södergren BLBK   44
1.179    56 Linjett 35      Santana        Björn Dannberg    KSSS   45
1.057   422 RJ 85           Vildanden      Richard Pahlm     SRSS   46
1.188   187 Smaragd         Horisont       Olle Dahén        TRBS   47
1.311     1 Dehler 39 JV    Tallisker      Anita Tidner      VhSS   48
1.257    15 Arcona 370      Ocean          Lars Essén        EKBK   49
1.182    52 Finngulf 36     Action         Kåre Larsson      VhSS   50
1.12    425 Hanse 320       Grissla        Stig Höök         KSSS   51
1.143    20 Banner 28 LR    wild thing     Urban Blomqvist   RYC    52
1.238    41 Dehler 32       Trixie         Bertil Orrvik     MBK    53
1.111   102 Compis 97       Anegada        Calle Froste      JBS    54
1.055  5405 Trapper 400     Wind Trapper   Fred Åkerman      SSB    55
1.048  1416 Ballad          Rödluvan       Sören Holmqvist   VhSS   56
1.115   128 Rival 22        Solarplexus    Bengt Appelgren   LBVSS  57
1.178   116 Arcona 355      BettyBoop      Christer Hallgren LSS    58
1.17    213 First 33.7 mediule Bonbon      Erik Hagland      KVBS   59
1.025    57 Maxi 77         Any Day        Fredrik Arnryd    FÄBK   60
1.155    91 M 30            Veronica       Jimmy Olsson      LÄBK   61
1.173    68 Hanse 350       Gösen II       Erik Torstensson  SSB    62
1.293    27 Grand Soleil 43 Grand Slam     Stefan Sjöström   VhSS   63
1.082  9388 Birdie 32       Dionysos       Gunnar Tidner     VhSS   64
1.079    71 M 25            WTF            Ulf Strömberg     SABK   65
1.087   534 Ballad          Solida         Helena Nielsen    SBK    66
1.27     45 Wasa 55         Blå            Sofie Hedin       LSS    67
1.133  3377 Sveakryssare    Pigge Lunk     Uwe Scheu         SSK    68
1.209   185 Scanner 391     Aniara         Johan Wahlgren    GÅBK   69
1.191    75 S 30            Aniara         Johan Bjerkner    GÖSS   70
1.16    206 Arcona 321      Annarella      Jesper Johansson  SARC   71
1.163   349 A22             Refuge         Lars Nordlund     GÖSS   72
1.188   109 Smaragd         Malla          Markus Månsson    BOBK   73
1.153    94 Delphia 33.3    Trulsa         Anders Backudd    VhSS   
1.186  2315 Lotus Scandinavixqc            Max Strandberg    VhSS   
1.097  2759 Scampi          Sorella        Beje Forslund     RYC    
1.092   130 Inferno 28      Nova           Torbjörn Risberg  VhSS   
1.191    94 First 31.7 LR   Snögg          Thomas Blomborn   DJUBS  
1.197    25 Scanner 361     Saga IV        Jonas  Wahlström  BREBS  
1.198    14 Omega 10 metre  Amalia         Johan Granath     GSYS   
1.205     1 Tarac           Södergren GroupHåkan Södergren   KSSS   
1.305     1 Elan 45         Solitaire      Thomas Malmkvist  SSK    
1.129   120 Avance 36       Hoppetossa     Jenny Björkholm   VhSS   
1.018   318 Maxi 87         Ratata         Stevan Sulja      NOSS   
1.018    61 HR 29           Manuela        Magnus Åkerman    SSB    
1.259    31 Dynamic-35      Primadonna     Catherine Friman  TRBS

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *